بازاریابی اینترنتی

امروزه اینترنت، دروازه ی فرصت های متنوع و زیادی را برای کسب و کارها باز کرده است. با استفاده از شبکه های اجتماعی، نه تنها می توانید یک عکس خصوصی از روز تولد خود به اشتراک بگذارید، بلکه میتوانید برای کسب و کار خود مشتری بدست آورید و به راحتی به آنها دسترسی پیدا کنید. رسانه های دیجیتال با چنان سرعتی، اطلاعات را انتقال می دهند و باعث تقویت یک کسب و کار می شوند که بسیار شگفت انگیز است.

بازاریابی اینترنتی چیست؟

بازاریابی اینترنتی اصطلاحی است  که برای بازاریابی محصولات یا خدمات به کار می رود. این بازاریابی بصورت هدفمند، قابل اندازه گیری و با استفاده از فن آوری های دیجیتالی است که منجر به دسترسی به کاربران و تبدیل آنها به مشتری و حفظ آنها می شود.

بازاریابی اینترنتی


پس، بازاریابی دیجیتال چه تفاوتی با بازاریابی سنتی دارد؟
شیوه سنتی بازاریابی کسب وکار برای تبلیغ محصولات یا خدمات خود در رسانه های چاپی، تبلیغات رادیویی و تلویزیونی، کارت های تجاری، بیلبوردها و بسیاری از روش های مشابه دیگر بود که از اینترنت یا وب سایت های رسانه های اجتماعی برای تبلیغات استفاده نمی شد. بازاریابی دیجیتال اهداف بازاریابی سنتی را از طریق شبکه های آنلاین به دست می آورد. اما چطور؟
جدول زیر، چندین نکته که بازاریابی اینترنتی را از بازاریابی سنتی متمایز می کند، بیان میکند:

دیجیتال مارکتینگ و بازاریابی سنتی

چه مواردی دیجیتال مارکتینگ نیست؟

برای روشن شدن اینکه دیجیتال مارکتینگ شامل چه فاکتورهایی است، گاهی اوقات باید ببینم چه مواردی را شامل نمی شود. به عنوان مثال، اشکال سنتی بازاریابی مانند رادیو، تلویزیون، بیلبورد و چاپ را شامل نمی شود زیرا بازخورد فوری ارائه نمی دهند.

چرا بازاریابی دیجیتال؟

در بازاریابی دیجیتال، یک موتور تجزیه و تحلیل می تواند به به سازمان یا نام تجاری اجازه دهد بر عملکرد خود نظارت داشته باشد. در اینصورت میتوان زمان، مدت و همچنین دیگر اقدامات مانند نرخ پاسخگویی و خرید را مشاهده کرد.

  • استفاده از بازاریابی اینترنتی در عصر دیجیتال نه تنها اجازه می دهد که برندهای تجاری، محصولات و خدمات خود را به بازار عرضه کنند، بلکه به مشتریان، خدمات 24 ساعته ارائه می دهند تا آن ها را مورد حمایت قرار دهند.
  • استفاده از رسانه های اجتماعی در بازاریابی اینترنتی اجازه می دهد تا برندها بازخورد مثبت و منفی را از مشتریان خود دریافت کنند و همچنین تعیین میکند کدام پلتفرم ها برای آنها خوب کار می کنند.
  • بازاریابی دیجیتال مزیت بیشتری برای کسب و کارها فراهم میکند. امروزه رایج ترین راه برای مصرف کنندگان ارسال بازخورد آنلاین از طریق رسانه های اجتماعی، وبلاگ ها و وب سایت ها است که در مورد تجربه خود در مورد یک محصول یا نام تجاری صحبت می کنند.

جای تعجب نیست که میلیاردها دلار که صرف هزینه بازاریابی در کانال های سنتی شده است در حال گرایش به سمت کمپین های بازاریابی دیجیتال است و این امر همچنان افزایش می یابد. در ادامه اجزای مختلف بازاریابی اینترنتی نام برده می شود تا در مقالات بعدی به صورت مفصل در مورد آن ها صحبت کنیم:

  • سئو (SEO) : مهم ترین بخش بازاریابی اینترنتی، سئو است. سئو، بهینه سازی موتورهای جستجو است. به عبارت ساده، سئو به فعالیت هایی گفته میشود که تلاش می کند رتبه بندی وب سایت را در موتورهای جستجو بهبود بخشد. سئو انواع مختلفی از جستجو، مانند جستجوی تصویری، جستجوی محلی، جستجو ویدیو و موتورهای جستجوی خبری را هدف قرار میدهد. با استفاده از یک استراتژی صحیح، سئو به شما کمک خواهد کرد که وب سایت خود را به درستی در زمانی که افراد به سایت شما نیاز دارند، در دسترس قرار دهید.

سئو

  • شبکه های اجتماعی: بازاریابی شبکه های اجتماعی روشی برای تولید ترافیک وب سایت از طریق شبکه های اجتماعی مانند فیس بوک، توییتر و غیره است. بازاریابی شبکه های اجتماعی زیر مجموعه ای از بازاریابی اینترنتی است.

شبکه های اجتماعی

  • بازاریابی محتوا: بازاریابی محتوا یک رویکرد بازاریابی استراتژیک است که بر ایجاد و انتشار محتوای با ارزش، مرتبط و سازگار برای جذب و حفظ مخاطبان تمرکز دارد.

بازاریابی محتوا

  • ایمیل مارکتینگ: بازاریابی ایمیلی یا ایمیل مارکتینگ یک روش کارآمد برای در ارتباط ماندن و حفظ مشتریان و همچنین ارتقاء کسب و کار شما است. با انجام این کار، شما می توانید به راحتی و به سرعت به بازارهای هدف بدون نیاز به زمان و هزینه های بالای بازاریابی سنتی به بازار هدف دست پیدا کنید.

ایمیل مارکتینگ

  • بازاریابی موبایل: بازاریابی موبایل، بازاریابی با یک دستگاه تلفن همراه مانند یک گوشی هوشمند است. بازاريابي موبايل مي تواند برای مشتريان اطلاعات حساس و اطلاعات شخصی کالاها، خدمات و ايده ها را ارتقا و در اختیار آن ها قرار دهد.

بازاریابی مبایل

  • پرداخت به ازای کلیک Pay Per Click یا تبلیغات کلیکی: معمولا به عنوان PPC شناخته می شود، به یک مدل بازاریابی اینترنتی اشاره دارد که در آن تبلیغ کنندگان هر بار که یک تبلیغ آنها کلیک می شود هزینه پرداخت می کنند. پرداخت برای هر کلیک با تقسیم هزینه تبلیغات بر اساس تعداد کلیک های ایجاد شده توسط تبلیغات محاسبه می شود.

تبلیغات کلیکی

 

توسط

بازاریابی محتوا

بازاریابی محتوا، یعنی ، ایجاد و توزیع محتوایی که مورد نظر مخاطبان است و آنها را جذب و تشویق می کند تا اقداماتی را که برای کسب و کار سود آور است را انجام دهند.

نظرات کاربران

نظر خودتان را بنویسید