بازاریابی شبکه های اجتماعی چیست؟

بازاریابی شبکه های اجتماعی، امروزه یکی از انواع بازاریابی دهان به دهان است که باعث می شود افراد به صورت آنلاین به شبکه شما متصل شده و درباره شرکت شما و محصولات و خدماتی که عرضه میکنید مطالعه کنند.

بازاریابی شبکه های اجتماعی

اگر شما از شبکه های اجتماعی برای معرفی کسب و کار خود استفاده کرده اید، گام های اصلی برای شروع فعالیت در آن ها به صورت زیر است:
گام 1: شبکه های اجتماعی مورد نیاز خود را انتخاب کنید.
گام 2: پروفایل خود را تکمیل و کلمات کلیدی خود را لیست کنید.
گام 3: استراتژی پست کردن مطالب خود را انتخاب کنید ( چند وقت به چند وقت، چه موقع و چه محتوایی را منتشر کنید.)
گام 4: تحلیل و تست

بازاریابی شبکه های اجتماعی

در ادامه استراتژی های کلی رسانه های اجتماعی بیان می شود.

فیس بوک، اولین رسانه ی اجتماعی

شبکه های اجتماعی با فیس بوک شروع شد. به هر حال فقط داشتن یک پیج در فیس بوک کافی نیست و در حقیقت برای تقویت تعامل در فیس بوک، بازاریابی محتوا لازم است. اگر کسب و کار شما دارای یک استراتژی بازاریابی محتوا نباشد، ولی بخواهد در فیس بوک حضور قوی داشته باشد، موفق نخواهد شد و باید به فکر ایجاد بازاریابی محتوا برای فیس بوک باشد.

بهینه سازی برای موبایل

شبکه های اجتماعی باید برای استفاده در موبایل بهینه شوند. احتمالا شنیده اید که وب سایت ها باید mobile-friendly باشد. مدیران شبکه های اجتماعی باید مطمئن شوند که قالب و فرمت تبلیغات خود برای موبایل بهینه شده است. هر تصویری که در شبکه اجتماعی استفاده می شود باید در موبایل به درستی قابل رویت باشد.

بهینه سازی برای مبایل

تمرکز بر کاربر پسند بودن

درست است که دنیای فضای مجازی است ولی شما باید تجارب کاربران را در نظر بگیرید. گوگل و فیس بوک به منظور ارتقای کسب و کار، سیستم عامل خود را تغییر داده اند تا بر کاربر پسندی تمرکز بیشتری کنند. پست های شبکه های اجتماعی شما باید بیشتر مورد توجه باشد، ارزش بیشتری برای مخاطبان خود داشته باشند، و تعامل بیشتری با کاربرداشته باشد.

یکی از سریعترین شبکه های اجتماعی در حال رشد اینستاگرام است و در طول سالها محبوبیت فراوانی به دست آورده است. در مقاله بعدی درباره بازاریابی اینستاگرام به صورت مفصل بحث خواهد شد.

توسط

بازاریابی محتوا

بازاریابی محتوا، یعنی ، ایجاد و توزیع محتوایی که مورد نظر مخاطبان است و آنها را جذب و تشویق می کند تا اقداماتی را که برای کسب و کار سود آور است را انجام دهند.

نظرات کاربران

نظر خودتان را بنویسید