دعوتنامه، خبرنامه و اعلان در بازاریابی ایمیلی

استراتژی های بازاریابی ایمیلی و یا ایمیل مارکتینگ بسته به اهداف شما می توانند متفاوت باشند. این استراتژی ها می توانند یکی از انواع زیر باشند:

 • دعوتنامه
 • عضویت در خبرنامه
 • اعلان

دعوتنامه

بسته به هدف شما از ارسال ایمیل، یکی از استرتژی های بازاریابی ایمیلی ارسال دعوتنامه است. اگر شما میزبان یک خیریه، سمینار و یا روز قدردانی از مشتری هستید، بهترین راه برای تبلیغ آن مناسبت و دعوت از مهمانانتان از طریق دعوتنامه است. این همان چیزی است که شما برای تمام ایمیل های دیگر خود انجام داده اید. تصویر زیر یک نمونه از یک دعوتنامه ایمیل را نشان می دهد.

ایمیل دعوتنامه در ایمیل مارکتینگ

موضوع: شما نیاز به یک موضوع جالب و جذاب برای خوانندگان خود دارید.
لوگو / نام شرکت: شما میتوانید از سربرگ شرکت برای دعوتنامه ایمیل استفاده کنید.
علت دعوتنامه: اجازه دهید خوانندگان بدانند که چه مطلبی در آن دعوتنامه است.
جزئیات مناسبت: شما به وضوح نمی توانید یک مناسبت بدون تاریخ، زمان و مکان داشته باشید. مثل مواردی نظیر محل برگزاری و خدمات جدید که شامل جزئیات کامل ورود یا ثبت نام می شود. همچنین باید در آن ایمیل یک لینک به وبسایت خود بدهید و اطلاعات تماس مانند شماره تلفن یا آدرس ایمیل مربوط به کسب و کارتان را در آن داشته باشید که اگر مشتریان از شما سوالی داشتند بتواند با شما تماس بگیرند.
CTA (Call To Action): هر ایمیل نیاز به یک CTA دارد.(همانطور که قبلا اشاره کردیم عبارت Call to Action یا به صورت مخفف شده CTA یک دستورالعمل است برای اینکه کاربران را به انجام یک واکنش ترغیب کنیم و غالبا متن ها و دکمه هایی مثل "ادامه مطلب"، "ثبت نام" و... جزء عبارت CTA هستند.) از یک دکمه براین اینکار استفاده کنید و افراد را به فرم ثبت نام، وب سایت، صفحه فرود، بلاگ و یا پیج فیس بوک هدایت کنید.

نکات مهم درباره دعوتنامه

نیاز به به اشتراک گذاشتن این نکات برای بازاریابی ایمیل ضروری است. آنچه که شما در بالا مانند خط موضوع، لوگو، دلیل، جزئیات رویداد، CTA خواندید را می توانید در اینترنت پیدا کنید. آنچه که در ادامه بیان می کنیم، مجموعه ای از راهنمایی هایی است که می تواند باعث موفقیت شما در دعوتنامه شود.

 • ارسال بیش از یک ایمیل: یک ایمیل دعوتنامه، یک معامله پایاپای نیست. شما باید حداقل سه ایمیل در مورد دعوتنامه خود ارسال کنید. اطمینان حاصل کنید که برای افرادی که ایمیل را باز نکرده اند و در ایمیل کلیک نکرده اند ایمیل reminder فرستاده شود. روز قبل از مناسبت ، آخرین ایمیل را که شامل اطلاعات مهمی از قبیل مکان و  پارک و راهنمایی های دیگر است، ارسال کنید .
 • دعوت از مهمان ها از طریق رسانه های اجتماعی: علاوه بر دعوت از مخاطبین خود از طریق ایمیل، می توانید مهمانان را از طریق فیس بوک نیز دعوت کنید. این تنها راه برای تبلیغ مناسبت شما نیست، بلکه شما از این طریق می توانید افرادی را که آدرسهای ایمیل آنها را هم ندارید، دعوت کنید.
 • ایمیل به شرکت کنندگان قبلی و ارائه تخفیف به آنها: شما میتوانید به شرکت کنندگان دوره قبل یا قدیمی خود با ارسال ایمیل، تخفیف ویژه هدیه دهید.
 • پیشنهاد زود هنگام و قیمت گذاری درست: اگر شرکت در مناسبت شما  مستلزم پرداخت هزینه باشد، می توانیدازگزینه قیمت گذاری با پیشنهاد زود هنگام و منظم استفاده کنید که هدیه افرادی است که در فرصت زودتر از برای شرکت در مناسبت شما هزینه پرداخت کرده اند.

اگر این نکاتی که بیان شد را رعایت کنید ایمیل بعدی شما یک موفقیت درخشان می باشد. ایمیل دعوتنامه زیر نشان می دهد که چگونه می توانید از تمام عناصر مورد بحث در بالا برای جلب توجه مشتریان خود استفاده کنید.

دعوتنامه ایمیل در بازاریابی ایمیلی

خبرنامه

خبرنامه ها فرم کوتاه شده روزنامه و نامه های اطلاعاتی هستند. به طور کلی برای ارسال یک نشریه دوره ای توسط ایمیل به یک لیست ایمیل مورد نظر استفاده می شود. خبرنامه ها به طور معمول توسط سازمان ها یا صاحبان وب سایت برای تعامل با کاربران خود استفاده می شود.
برخی از شرکت ها ممکن است تبلیغات هدفمند را در خبرنامه های خود قرار دهند. به یاد داشته باشید اگر قصد ارسال خبرنامه به مشترکین را دارید، محتوای خبرنامه خود را 90٪ آموزشی و 10٪ تبلیغاتی در نظر بگیرید.

خبرنامه

صرفنظر از اینکه طرفداران شما با محتوای ایمیل شما موافق هستند یا نه، هیچ تضمینی وجود ندارد که ایمیل های شما را باز کنند. سعی کنید آگهی های متعددی به آن اضافه کنید تا بتوانید با هوادارانتان ارتباط برقرار کنید.
بیایید صادق باشیم؛ تیتر خبری خبرنامه ها به سرعت قدیمی می‌شوند. چرا؟ چون هیچ انگیزه ای برای باز کردن ایمیل های با تیتر مشابه وجود ندارد، بنابراین سعی کنید از یک روش جایگزین و مبتکرانه  برای طراحی تیتر هر خبر نامه استفاده کنید.

خبرنامه های تبلیغاتی

مواظب پیشنهادها یا ایمیل های غیر معمول خود باشید. این موارد در تب "تبلیغاتی" در Gmail جریمه شده است. هنگامی که یک پیشنهاد استثنایی ارسال می کنید، ابتدا لیست ایمیل خود را بخش بندی کنید و پیشنهادتان را برای مشتریان خاص خود بفرستید. به عنوان مثال شما ترجیح می دهید کد تخفیفی را برای کسی که دیروز خرید خوبی انجام داده است، ارسال کنید.

خبرنامه تبلیغاتی

اعلان:

ایمیل روشی خارق العاده برای اعلان  پیشنهادات کسب و کار شما در مورد محصولات و خدمات جدید است. با پاسخ دادن به این چهار سوال می توانید ایمیل اعلان محصولتان را طوری طراحی کنید تا مشتریان خود را شگفت زده کنید:

 • چیست؟
 • چرا باید به آن اهمیت بدم؟
 • شامل چه چیزهای می شود؟
 • چطور می توانم آن را تهیه کنم؟

چیست؟

خوانندگان باید بدانند چرا به آن ها ایمیل زده اید. به عنوان مثال: "موسسه ABC خوشحال است که یک کلاس جدید ریاضی را اعلام کند "یا" آخرین مجموعه ما اکنون در فروشگاه پوشاک XYZ موجود است."
به طور مستقیم و به سادگی به خوانندگان اطلاع دهید که محصول جدیدتان چیست. از یک عبارت مختصر و کوتاه در عنوان و یا حتی در سابجکت (Subject) ایمیل خود استفاده کنید.همچنین می توانید از عکسی از محصول و خدمات جدیدتان در ایمیل استفاده کنید. این جمله که یک تصویر گویا تراز هزاران کلمه است، کاملا درست است و برای کمک به فروش محصول جدیدتان احتیاج به هزاران کلمه برای توصیف آن دارید.

چرا باید به آن اهمیت دهیم؟

به خوانندگان خود بگویید چرا باید در ایمیلی که به آن ها فرستادید وقت صرف کنند. به آن ها از مزایای محصولات و خدمات جدیدتان بگویید. در مثال موسسه ABC که ذکر شد، شما باید بگویید "کلاس ریاضی جدید ما برای دانشجویانی که به دنبال حرفه ی حسابداری هستند مفید است." بیان مزایای محصولات و خدمات جدید شما می تواند منافع مشتریانتان را جلب کند.

شامل چه چیزهایی است؟

هدف از یک ایمیل اعلان محصول، جلب نظر خوانندگان به کلیک روی (Call to Action) CTA هاست. نیازی به لیست تمامی آیتم های محصول جدیدتان نیست. فقط باید به ویژگی های اصلی که نظر مشتری را جلب می کند اشاره کنید.
در مثال فروشگاه لباس که اشاره شد باید بگویید " آخرین مجموعه ما از اوایل دهه 70 الهام گرفته شده است و شامل کیف جین، تیشرت، دامن و ... است. کیفیت همه لباس های ما تضمین شده است."
در اینصورت با ارائه ی ویژگی های محصولات و خدمات جدیدتان در ایمیل اعلان، نظر مشتریانتان را جلب می کنید. اگر برای محصول ارائه شده تخفیف خاصی هم پیشنهاد می دهید باید در ایمیلتان، این تخفیف را برجسته کنید. به عنوان مثال:" تخفیف 15% برای مدت محدود بر روی همه ی آیتم های کالکشن جدید."

چطور می توانم آن را تهیه کنم؟

به خوانندگان ایمیل خود خیلی واضح بگویید که برای تهیه محصولات و خدمت جدیدتان چه مراحلی باید انجام دهند. اگر شما محصولات و خدماتتان را به صورت آنلاین می فروشید از دکمه "همین حالا خرید کنید" استفاده کنید. اگر می خواهید کاربران را برای به دست آوردن جزئیات بیشتر به وب سایت هدایت کنید از دکمه " Learn More" استفاده کنید. اگر بخواهید کاربران را به تماس با شما هدایت کنید شماره تماس و آدرس خود را در ایمیل درج کنید.

 

توسط

بازاریابی محتوا

بازاریابی محتوا، یعنی ، ایجاد و توزیع محتوایی که مورد نظر مخاطبان است و آنها را جذب و تشویق می کند تا اقداماتی را که برای کسب و کار سود آور است را انجام دهند.

نظرات کاربران

نظر خودتان را بنویسید