بهینه سازی عناصر نوشتاری و محتوای ایمیل

بازاریابی ایمیلی شکل منحصر به فردی از بازاریابی اینترنتی است که بسیاری از افراد، در زمان شروع آن، به سختی آن را برنامه ریزی و اجرا می کنند. بازاریابی ایمیلی، شباهت‌های بسیاری با اشکال دیگر بازاریابی اینترنتی دارد، اما برخی فرصت‌های بازاریابی در این روش وجود دارد. در این مقاله به بررسی عناصر نوشتاری و محتوای ایمیل می پردازیم.

سابجکت (Subject) ایمیل را چگونه بنویسید؟

سابجکت ایمیل شما است که مشتری شما را جذب می‌کند تا ایمیل تان را باز کند. هر کار حرفه ای که هنگام نوشتن ایمیل خود انجام داده اید، اگر سابجکت مناسب و جذابی برای آن ایمیل نگذارید، همه چیز به هدر می‌رود. سعی کنید  در عنوان ایمیل، متنی بنویسید که جذاب باشد. به یاد داشته باشید که از 10 کلمه تجاوز نکند. شکل زیر نرخ باز شدن ایمیل توسط کاربران را در مقایسه با تعداد کلمات به کار رفته در سابجکت ایمیل نشان می دهد و بهترین حالت آن از 6 تا 10 کلمه است:

سابجکت ایمیل در بازاریابی ایمیلی

ساختن محتوای ایمیل

به موفقیت وبلاگ ها، انجمن‌ها و شبکه‌های اجتماعی توجه کنید. این ها کانال‌های تعاملی موثر هستند زیرا با کاربران ارتباط بیشتری برقرار می کنند. شما می توانید از این موفقیت در بازاریابی ایمیلی استفاده کنید، در همین راستا موارد زیر را در تولید محتوای ایمیل در نظر بگیرید:

  • نظرسنجی‌ از کاربران
  • مطالعات موردی کاربران
  • سوال در مورد مشتریان
  • محتوای تولید شده توسط کاربران

به کار بردن یک (Call to Action) CTA در پست الکترونیکی

مشتری شما باید بداند که چرا برای آن‌ها ایمیل ارسال می‌کنید. در حقیقت شما برای اینکه مشتریان را به استفاده از یکی از CTAها هدایت کنید، ایمیل می فرستید. (همانطور که قبلا اشاره کردیم عبارت Call to Action یا به صورت مخفف شده CTA یک دستورالعمل است برای اینکه کاربران را به انجام یک واکنش ترغیب کنیم و غالبا متن ها و دکمه هایی مثل "ادامه مطلب"، "ثبت نام" و... جزء عبارت CTA هستند.) افراد بعد از باز کردن ایمیل تان، باید آنقدر مجذوب شوند که روی یکی از دکمه های CTA کلیک کنند. البته توجه داشته باشید که استفاده بسیار زیاد از CTAها، توسط بازاریابان ایمیلی، باعث گیج شدن مشتریان خواهد شد. زمانی که به مشتریان گزینه‌های بسیار زیادی را ارائه می‌کنید، ممکن است کم‌تر خرید کنند.
شما می‌توانید این نکات را در نظر بگیرید:

  • به اندازه و مکان قرار گیری برای تاکید بر CTA توجه کنید.
  • CTAها را طوری بنویسید که مشتریان دقیقا متوجه هدف شما بشوند.
  • CTAها را طوری به کار ببرید که مشتریان سریع و آسان بتوانند از آن ها استفاده کنند.

در شکل زیر مفهوم CTA (Call to Action) به خوبی مشخص شده است.

CTA در محتوای ایمیل

شخصی سازی ایمیل ها

برای اینکه این مفهوم را توضیح دهیم برای شما یک داستان کوتاه تعریف کنیم .
آیا تا به حال به مغازه یا رستوران مورد علاقه تان رفته اید و تا به حال برایتان پیش آمده که یکی از کارکنان بلافاصله شما را بشناسند؟
این حسی خوب به شما می دهد، درست است ؟
یک مطالعه نشان می‌دهد که ایمیل‌های شخصی سازی شده ، دارای 29 درصد نرخ بازشدن 41 درصد نرخ کلیک بالاتر نسبت به ایمیل‌های بدون هر گونه شخصی سازی است. در ادامه مثال‌هایی برای نشان دادن شخصی سازی در بازاریابی ایمیلی بازگو می کنیم.

شخصی سازی ایمیل ها

شخصی سازی سابجکت ایمیل: همانطور که قبلا بحث کردیم، یک موضوع جذاب و شخصی، تنها چیزی است که شما باید برای یک پست الکترونیکی موفق بنویسید. شما ممکن است آن ایمیل‌های ناشناخته را که اسم شما را در سابجکت آورده اند باز کنید؟ برای یک ایمیل شخصی سازی شده، باید نام مشتری خود و یا هر چیزی که توجه او را جلب می کند، بنویسید.

مخاطبان خود را مردم عام در نظر بگیرید و محتوای خود را ساده و روان بنویسید

همواره به یاد داشته باشید که مشتریان خود را با ویژگی های پیچیده از محصولات و خدمات خود گیج نکنید. به یاد داشته باشید، شما یک نظریه علمی برای اساتید، وکلا و پزشکان نمی فروشید. آنها چیزی ساده و آسان از شما انتظار دارند. با چشم انداز خود صحبت نکنید، فکر نکنید که پایان نامه دکترای خود را به گروهی از استادان معرفی می کنید.
همیشه به یاد داشته باشید، چشم انداز و هدف شما مردم عادی هستند. بازاریابی به مردم بگویید محصولات و خدمات شما برای آن ها کارا هستند. بیش از حد از کلمات و گرامر استفاده نکنید. ساده و روان صحبت کنید.

Signature یا امضای ایمیل

امضای ایمیل شما آخرین نقطه ارتباطی شما با مشتری است. امضای ایمیلی باید ساده، حاوی اطلاعات مفید و حرفه ای باشد. اما این بدان معنا نیست که امضای شما باید پیچیده و سخت باشد. راه های زیادی برای به بهینه سازی امضای ایمیل شما وجود دارد، بنابراین 11 راهنمایی زیر را مطالعه کنید و آن ها را به کار ببندید:
•    اطلاعات زیادی را ذکر نکنید.
•    پالت رنگ خود را کوچک نگه دارید.
•    اندازه قلم خودتان را حتی کوچک‌تر کنید.
•    به فرمت امضا ایمیل خود کمی سبک بدهید.
•    لوگو / عکس شرکت خود را به امضای ایمیل تان اضافه کنید.
•    همیشه هنگام اضافه کردن یک تصویر به امضای خود، از تگ ALT استفاده کنید.
•    آن را Mobile friendly کنید.  برای این منظور امضای ایمیل خود را در تلفن همراهتان باز کنید تا ببنید تا مطمئن شوید که در موبایل هم به خوبی نمایش داده می شود.
•    دقت کنید که جزئیات تماس به روز شده باشد.
•    از آیکن های شبکه های اجتماعی برای هدایت ترافیک به سوی آن ها استفاده کنید.
•    از یک امضای ایمیل مختلف برای پاسخ‌ (Reply) و ارسال مجدد (Forward) استفاده کنید.
•    فرمت امضای ایمیل خود را به اندازه یک برنامه و به عنوان یک کمپین بازاریابی نشان دهید.

نظر شما در مورد امضاء زیر چیست، آیا به نظر شما جذاب است؟

امضای ایمیل

 

توسط

بازاریابی اینترنتی

بازاریابی اینترنتی، دیجیتال مارکتینگ و یا بازاریابی دیجیتال اصطلاحی است که برای بازاریابی محصولات یا خدمات بگونه ای هدفمندو با استفاده از فن آوری های دیجیتالی برا ...

توسط

بازاریابی محتوا

بازاریابی محتوا، یعنی ، ایجاد و توزیع محتوایی که مورد نظر مخاطبان است و آنها را جذب و تشویق می کند تا اقداماتی را که برای کسب و کار سود آور است را انجام دهند.

نظرات کاربران

نظر خودتان را بنویسید